. Novinky


2024

5. 5. 2024 Dne 5. května opustil tento svět pejsek Frigo Moravské srdce, narozený 27. 3. 2013. Děkujeme majitelům za příkladnou péči o pejska, měl u nich krásný život.

Ve středu 1. května zvládla Nora zkoušku RO-1, a sice na VD. Zkoušky pořádala Bouda ALEA Přerov a rozhodčí byl Marek Remeš.

Včera jsme zajeli na dvojzkoušky do Moravské Třebové, Nora složila další zkoušku RO-1 (opět rozhodčí M. Remeš) a splnila tak podmínky pro postup do vyšší kategorie RO-2.


27. 4. 2024 16. března se Chiquita vystavovala na NVP v Brně. Rozhodčí Márová jí udělila známku Výborná 3, z čehož jsme měli velkou radost, protože konkurence byla silná.

30. března jsme zajeli nedaleko, na Oblastní výstavu do Kelče (Provodovic). Hezké prostředí a slušné počasí nabudilo dobrou náladu a Kyti obdržela známku V2 ze 7 fen ve třídě mladých.

4. dubna podstoupila Kyti vyšetření patel u ortopeda pana doktora Pavlíka ve Vyškově. Výsledek 0/0.

13. dubna byla cesta na výstavu delší, až do Českých Budějovic. Potkaly jsme s Kyti spoustu známých. Třída mladých byla tradičně silně obsazená, rozhodčí Javorčík udělil Kyti známku V3.

Minulý víkend, 20. a 21. dubna, se konala v Humpolci Klubová výstava Klubu chovatelů collií a sheltií za účasti zahraničních rozhodčích. V sobotu rozhodčí Vincent (UK), v neděli Belgičan Vandaele. Výstava byla náročná, za špatného počasí, po oba dny byla Kyti hodnocena jako velmi dobrá, ale vždy s pěkným posudkem.
V sobotu byla Chiquita přihlášena na bonitaci. Úspěšně prošla a je uznána jako chovná fenka. :-)


13. 3. 2024 Dne 12. března nám přišla smutná zpráva od majitelů psa Zephira, že jejich milovaný pes zemřel. Dožil se vysokého věku, měl 16 let a 11 měsíců. Srdečně děkujeme majitelům za veškerou péči, kterou Zephirovi po celý život věnovali.

16. 2. 2024 Dnes odešla za duhový most zlatá fenka Brinnie. Dožila se krásných 15 let v láskyplné péči své rodiny. Byla nejdéle žijícím naším odchovem z vrhu B.

20. 1. 2024

Ve čtvrtek 18. ledna utichlo srdce naší milé Dájenky ve věku nedožitých 14 let. Přes veškerou snahu se její onemocnění nedalo léčit. Dájka byla skvělá parťačka, hodná a přátelská. Byla maminkou čtyř vrhů štěňátek. Navždy bude v našich srdcích.

 


202328. 12. 2023

Všem přátelům, známým i náhodným návštěvníkům stránek přejeme do roku 2024 zdraví, štěstí a životní pohodu.

27. prosince se Sharon (Nora) zúčastnila klubových dvojzkoušek v ALEA Bouda Přerov. První zkouška ROZ dopadla na výbornou (94 bodů), druhá už nebyla tak úspěšná, nicméně ji splnila na dobrou (77 bodů). Můžeme tedy postoupit do RO-1.

 

4. 12. 2023

Dne 3. 12. odešel do psího nebe Brony Moravské srdce ve věku 14 let. Byl to moc hodný a milý pejsek, budeme na něj s láskou vzpomínat.

 

3. 12. 2023

Chiquita Sol Oriens absolvovala 2. prosince 2023 svou první výstavu (NVP Vánočka v Brně). Ve třídě dorostu získala od pana rozhodčího Krinkeho moc hezký posudek a známku VN1 (ze 3 fenek). Přidány nové fotky Kyti.

1. 11. 2023

26. 10. odešla za duhový most naše odchovankyně Darja Moravské srdce. Dožila se 12 let. Majitelům děkujeme za láskyplnou péči.

6. 10. 2023 6. 10. zemřela Iasmine Moravské srdce (Jessy) ve věku 9 let na kombinaci onemocnění přenášené klíšťaty. Je nám to moc líto. :-( Děkujeme majitelce Denisce za příkladnou péči a lásku, kterou fence věnovala. Posíláme Jessince vzpomínku za duhový most.

29. 9. dovršila Chiquita Sol Oriens půl roku svého života. Kytička je moc milá a chytrá fenečka, do smečky se zařadila bez problémů. Je moc šikovná, vše rychle chápe a je temperamentní. Přidáváme fotky do její galerie.

27. 7. 2023 Přidáváme fotoreportáž z naší letošní dovolené, kterou jsme po 12 letech strávili v nádherné krajině Českého ráje.

 

21. 6. 2023

Dne 28. 5. 2023 přibyl do naší domácnosti nový člen smečky - blue merle fenečka Chiquita Sol Oriens. Moc děkujeme chovatelce Petře Ocetkové za tak šikovné a nádherné štěňátko.

Ishar Moravské srdce obdržela 14. 5. na klubové výstavě v Chropyni ve třídě otevřené známku V2, res. CAC, v sobotu pak 13. 5. byla V3. Rozhodčími byli Paul Lawless a Kelly Lawles z Irska. Po oba dny byly třídy silně obsazené. Ishar i její majitelce srdečně gratulujeme.

 

26. 3. 2023 Venuše se zúčastnila 7. 1. 2023 národní výstavy v Brně. Ve třídě mladých obdržela od rozhodčího Vladimíra Piskaye známku V1, CAJC a BOJ. Úspěch naší chovatelské stanice dovršilo ocenění fenky Ishar, která ve třídě veteránů získala hodnocení V1, BOV a pak také i BOB. Gratulujeme!

Přidány fotografie fenky Aurory (Rozi) i našich odchovů - vrh M - Marlon, vrh R - Rapper, Ringo, vrhu U - Utte, Ursa a vrh V - Valery a Venuše.

 

2022

 
24. 12. 2022

Přeji všem krásné a poklidné Vánoce a do dalšího roku hlavně zdraví a klid v duši.
 

28. 10. 2022

Dne 4. září jsme se zúčastnili klubové výstavy v Humpolci, kde šeltie posuzovala paní rozhodčí Anne M. Smith z Velké Británie. Nejmladší zástupce naší CHS, fenka Venuše, obdržela ve třídě štěňat známku velmi nadějná 4.

Trikolorní mladý pejsek Rapper si vybojoval výbornou, což je ve velké konkurenci a při posuzování rozhodčí ze země původu plemene úspěch. Přidáváme jeho fotky z této výstavy.

Největší radost nám udělala naše fenka Sharon, která se předváděla ve třídě mladých (21 fen) a zde vybojovala titul V1, CAJC.
 

22. 7. 2022 Přidáváme fotoreportáž z naší letošní dovolené, kterou jsme strávili v okolí Telče.

Gratulujeme paní Evě Staňkové, jejíž fenky z našeho chovu splnily další DD zkoušky:
Primula MD1 a získala titul MoD1, Narella složila HtM2 na výborně.
 
8. 5. 2022

Tento týden postupně začala odjíždět štěňátka do nových domovů. Přejeme jim, aby se v nových rodinách cítila dobře a těšíme se někdy na shledání. Aktuální fotky štěňátek najdete na stránce vrhu U i vrhu V.

7. května odešel za duhový most náš odchov, pes Drak Moravské srdce. Jeho odchod byl náhlý a bude nám velmi chybět. Byl to pes laskavé povahy a budeme na něj vzpomínat, jako kdyby byl členem naší rodiny.
 

15. 4. 2022 Štěňátka z obou jarních vrhů nám krásně rostou, pomalu  poznávají život v domácnosti, chodí už i ven na sluníčko. Přidáváme jejich aktuální fotky - vrh U a vrh V.
 
3. 4. 2022

Jaro je časem mláďátek. Také u nás máme nadílku mládí.

14. 3. se narodil Auroře - Rozince vrh U, tři krásné zlaté fenečky. Otcem vrhu je Marlon Moravské srdce, moc hezký zlatý pejsek. Porod proběhl hladce, Rozinka je pečlivá maminka a štěňátka krásně rostou. Jejich fotky najdete na stránce vrhu U.

20. 3. porodila Kassandra - Šany. U ní byl porod komplikovanější. Jako první se narodil blue merle pejsek, bohužel mrtvý. Pak vykoukly na svět dvě fenky, trikolorní a blue merle. Po čase se narodil ještě blue merle pes, který nedýchal, ale po velkém snažení a kříšení se přece jen nadechl. Zdálo se, že vše bude dobré, bohužel pejsek neměl sací reflex, a i když jsem se snažila ho krmit uměle, nevedlo to k úspěchu. Pejsek nepřibíral, měl velké problémy, a nakonec jsme ho nechali uspat. Ostatní dvě fenky jsou zdravé, hezky přibírají – vrh V.

Všechna štěňátka jsou zadaná.

Fenka Letty MS má složené všechny čtyři zkoušky 1. úrovně z DD a tím získala titul Master of Dogdancing 1. stupně. Fenka Pralinka MS získala zase titul Master of Nosework Z. Gratulujeme!

Přidáváme nové fotografie těchto našich odchovů: Gorda, Letty, Mortimer, Praline, Romeo, Samantha, Shelby.

 

5. 2. 2022 Dnes se nám dařilo na mezinárodní výstavě v Brně. Čivava Čipka získala v mezitřídě známku V2, res. CAC a šeltička Nora uspěla ve třídě mladých, když porazila dalších 9 fenek a dostala hodnocení V1, CAJC. :-)
 
9. 1. 2022 Naše Nora - Sharon MS - má za sebou výstavní premiéru ve třídě mladých. Na NVP v Brně získala v konkurenci 12 fenek od paní rozhodčí Jílkové krásné hodnocení Výborná 2.

V neděli se nám na stejné výstavě povedlo s čivavou Čipi
- Catherine Gold Saffron - získat V1, CAJC a BOJ. Protože jde o již třetí titul CAJC, stala se Čipka Juniorchampionem ČR.

Máme z úspěchů obou našich psích holčiček velkou radost. :-)

 

2021

24. 12. 2021 Přeji všem návštěvníkům našich stránek klidné vánoční svátky a do nového roku 2022 jen to nejlepší. :-)
 
28. 11. 2021

Joyce MC (Dreenka) a její majitelka a parťačka Natálie Šiškovská dokázaly vyběhat v agility titul A3 Ch. Moc děkujeme Natálce za její práci s Dreenkou, jistě to s ní neměla lehké. Pralinka MS patří také Natálce. Spolu dosáhly v hoopers na MR jednotlivců na titul 2. Vícemistr ČR.

Letty MS má splněné již tři zkoušky z DD - F1, DwD1, MD1. Všem moc gratulujeme!

Navíc přidáváme nové fotky těchto našich odchovů: Marlon, Rapper, Rebell, Samantha, Sabrina. Za snímky moc děkujeme majitelům.

 

2. 10. 2021 Speciální výstava čivav při WDS 2021 v Brně nám přinesla velkou radost. Moje čivavka Čipka - Catherine Gold Saffron vybojovala titul CAJC ve velké konkurenci 6 mladých fen. Posuzoval pan Samuel Carlid ze Švédska. Děkuji chovatelce Markétě Palmové za tak úžasnou fenečku.
 
6. 9. 2021 Máme za sebou úspěšný víkend. V sobotu 4. 9. na národní výstavě Floracanis v Olomouci byla Nora - Sharon Moravské srdce ve tř. štěňat VN1 a Aurora ze Zátoky květin získala ve třídě otevřené CAC. Dařilo se i dalším našim odchovům - Rapper VN1, Marlon V1, CAC a Narella V2, res. CAC.

V neděli moje malá čivavka
Čipka - Catherine Gold Safron ve třídě mladých získala CAJC, BOJ a BOB! Dostala tak krásný dárek k 1. narozeninám, které oslavila 3. září.
 
24. 8. 2021 Vrátili jsme z dovolené v Beskydech - fotky jsou opět v reportáži. :-)

V neděli 22. 8. se poprvé na krajské výstavě v Brně předvedla naše čivava Čipka. Čipka se moc paní rozhodčí líbila, získala ocenění Výborná 1, Vítěz třídy mladých. Malá Nora dostala ve třídě štěňat hodnocení Velmi nadějná 1.

Na Víkendu se šeltičkou v jižních Čechách jsme se sešli s několika našimi odchovy. Všichni byli moc šikovní, Marlon, Orion a Primula složili dogdancingovou zkoušku F1, Narella MD1 a již má splněný titul MoD1. Další moravská srdíčka uspěla v různých soutěžích, malá Sharon - Nora byla vyhlášena Miss sympatie ve zlaté barvě a fenka Niké se stala letošní nejvšestrannější šeltií. Gratulujeme!
 

28. 7. 2021 Pejskové z externího vrhu T už pomalu odchází do nových domovů. Přidáváme jejich aktuální fotky.
 
20. 7. 2021

Přidáváme fotky, které jsme v mezičase obdrželi od majitelů našich odchovů: vrh L  - Letty, vrh N - Niké, vrh O - Orbis, Orion a Otis, vrh P - Pandora, Penelope, Primula, Primus, Porto, Patriot, vrh R - Rapper, Ringo, Romeo a vrh S - Sabrina, Samantha, Samba, Shelby.

Pejsek Orion uspěl na dvoudenní Klubové výstavě v Horních Počernicích. V sobotu 5. 6. získal ocenění V3, v neděli 6. 6. obdržel CAC a titul Nejlepší pes. Gratulujeme. 

Také přidáváme složené zkoušky fenky Niké: ZOP, ZZO, ZZO1, BH-VT a NHAT. Majitelka Narelly a Primuly s oběma fenkami pilně pracuje. Mají složené tyto zkoušky: Narella DD - F1, HtM1 a DwD1, a navíc na výstavě Intercanis vybojovala známku V3, Primula má složenou zkoušku DwD1. Také fenka Letty složila zkoušku z DD, tentokrát F1, a Marlon zase DwD1. Moc gratulujeme, jsme na všechny odchovy patřičně hrdí. J
 

14. 7. 2021

Po dohodě s majitelkou námi odchované fenky Manon, která se rozhodla pro jeden vrh štěňátek, realizujeme externí vrh ze spojení Drak Moravské srdce a Manon Moravské srdce. Dne 28. května 2021 se narodili tři pejskové, dva trikolorní a jeden zlatý. Všechna štěňátka jsou zadaná a jejich fotky můžete vidět na stránce vrhu T. Pejskové již mají za sebou vyšetření na DOV - všichni zdraví. 
 

12. 7. 2021 Pomalu zase budeme aktualizovat naše stránky. Dnes přidáváme fotoreportáž z naší dovolené na Vysočině.

23. června odešla do psího nebe X-lady Moravské srdce. 16. 11. by oslavila 17 let. Lady ve svém životě nikdy nezarmoutila, byla pro nás vůdkyní smečky s autoritou a zároveň byla starostlivá matka, teta a babička všech členů smečky. Když už jí zdraví nedovolovalo zaujímat vedoucí místo, v tichosti se uchýlila do ústraní a dožívala v klidu. Budeme na ni vzpomínat vždy s láskou a vděčností.
 

22. 5. 2021 Čtveřice štěňátek z vrhu R už odešla do svých nových domovů, přejeme jim šťastné životy, ať svým páníčkům dělají jen radost. :-)

Štěňátka z vrhu S stráví ještě poslední dny u nás. Jsou čipovaní, očkovaní a pomalu se také chystají k novým majitelům. Všichni jsou zadaní.
 
23. 4. 2021 Štěňátka z vrhu R mají už jeden měsíc, pěkně si hrají, poznávají běžný život v domácnosti a přijímají první návštěvy. Přidány jejich aktuální fotky.
 
18. 4. 2021 Na Velikonoční pondělí se narodila štěňátka vrhu S. Maminkou je Komtesa Verny tieň, tatínkem Drak Moravské srdce. Máme 2 pejsky a 4 fenky. Stejně jako u vrhu R jsou všechna štěňátka z vrhu S také zadaná.
 
11. 4. 2021 Přidány aktuální fotky štěňat z vrhu R ve věku 3 týdnů. Všechna štěňata z tohoto vrhu jsou zadaná!
 
4. 4. 2021

Štěňata z vrhu R pěkně prospívají, mají už svá jména, vidí a snaží se batolit. Proto jsme přidali aktuální fotografie na stránku tohoto vrhu.

Vrh K a s ním i naše Šany dnes slaví již 5. narozeniny. Přejeme všem všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví.
 

21. 3. 2021

Dne 17. 3. 2021 se naší trikolorní Auroře ze Zátoky květin narodila štěňátka, tři trikolorní pejsci a jedna bluemerle fenka. Porod proběhl hladce, a i když Rozinka rodila poprvé, hned stala se vzornou maminkou. Štěňátka krásně prospívají a rychle rostou. Všechna jsou zadaná. 
 

9. 2. 2021

Dne 7. 2. skončila svou životní pouť naše fenka Afra. Měla nedožitých 13 let. Za svůj život nám dala tři vrhy krásných a úspěšných štěňátek. Afra vynikala mírnou a laskavou povahou a velkou inteligencí. Její život ukončila zákeřná choroba, s níž bojovala více jak rok. 

Na stránku vrhu P přidáváme nové fotky mladých fenek Primula, Penelope a Praline ve věku 10 měsíců.
 

6. 2. 2021

Přidáváme výsledky vyšetření Kassandry a Aurory na dědičné onemocnění Degenerativní myelopatie. Obě fenky jsou v pořádku a onemocnění nepřenášejí.

Nyní nebereme záznamy na štěňata.
 

2020

30. 12. 2020

18. 11. 2020 jsme jeli pro štěňátko čivavy do CHS Gold Safron k paní Markétě Palmové. Krémová fenečka tam rostla pro nás, a jak paní chovatelka svolila, odvezli jsme si ji domů. 

Tímto vám představuji naši čivavu dlouhosrstou Catherine, nar. 3. 9. 2020, která má přezdívku Čipka, je hodně čilá a nebojí se ani celé smečky šeltií. ;-)
 

22. 12. 2020

Návštěvníkům našich stránek a všem přátelům šeltií přejeme krásné Vánoce a do roku 2021 hlavně zdraví a životní pohodu. :-)
 

13. 12. 2020 Fenka Letty se díky svým úspěšným běhům dostala do kategorie MA3. Gratulujeme majitelům!
 
16. 11. 2020 Naše nejstarší šeltinka Lady dnes oslavila krásné 16. narozeniny! Přejeme jí hlavně hodně zdraví. :-)
 
17. 10. 2020 Vrh P oslavil již půl roku. Moc děkujeme majitelům za aktuální fotografie všech sedmi štěňátek z tohoto vrhu.

Také přidáváme nové fotky fenky Niké a Dorotky, která v září oslavila spolu se svými sourozenci z vrhu D už 10. narozeniny.
 
15. 9. 2020 Máme za sebou výstavní víkend. V sobotu 12. září se Rozinka předvedla v Brně na národní výstavě a získala známku V2. res. CAC. Úspěšně se předvedl i pes Mystic, který získal V1, CAC, a fenka Narella, která byla V3 ve třídě mladých.

V neděli 13. září jsme vyrazili na klubovou výstavu do Chropyně. Zde Rozinka (Aurora ze Zátoky květin) od paní rozhodčí Němečkové získala svůj první CAC ve třídě otevřené. Předvedly se i naše další odchovy - ve tř. mladých byla Narella hodnocena jako výborná 4. a Niobé výborná, ve třídě štěňat Primulka VN4 a Pandora N. Den předtím byla uchovněna fenka Manon.

Máme radost i ze sportovních úspěchů našich odchovanců - fenka Niké složila zkoušky ZOP a ZZO.

Všem majitelům našich odchovů moc gratulujeme!
 

10. 9. 2020 Poslední srpnový víkend jsme navštívili údolí divoké řeky Doubravy - fotografie najdete zde.

Minulý víkend se na národní výstavě v Olomouci úspěšně předvedl opět Marlon, získal tituly CAC, Národní vítěz, BOS. Fenka Narella byla výborná 2. a Primula velmi nadějná 1.
V neděli 6. 9. obdržela naše Aurora na klubové výstavě v Humpolci ve třídě otevřené známku výborná.
 

27. 8. 2020 Přidána fotoreportáž z naší letošní dovolené u Dalešické přehrady. :-)

V sobotu 15. srpna se na národní výstavě v Mladé Boleslavi úspěšně předvedli tři naši odchovanci. Pes Marlon obdržel od pana rozhodčího Javorčíka CAC ve třídě otevřené, fenka Narella získala ve třídě mladých CAJC a BOJ a malá Primulka byla jako štěně hodnocena známkou VN1. Majitelkám moc gratulujeme!
 
7. 6. 2020

V sobotu 6. 6. se Aurora ze Zátoky květin zúčastnila bonitace. Byla uchovněna s výškou 34,5 cm, bez vady, plnochrupá. Děkujeme její chovatelce Bc. Petře Kovářové za tak hezkou a milou fenečku.

Do nových domovů už odjela všechna štěňátka z vrhu P. Je tu nezvyklé ticho a klid. V galerii tohoto vrhu se budou objevovat fotky štěňat z nových domovů.
 

17. 5. 2020 Štěňátka z vrhu P již mají 5 týdnů, hrají si spolu, chodí ven na zahrádku a také přijímají návštěvy svých budoucích páníčků. :-)
 
4. 5. 2020 Přidáváme aktuální fotky štěňátek z vrhu P ve věku 3,5 týdne a také nové fotografie fenky Niké.
 
23. 4. 2020

Štěňátka z vrhu P mají svá jména.  Dobře prospívají a rostou, mají otevřená očička. 
 

16. 4. 2020 9. dubna 2020 se narodila štěňátka ze spojení Komtesa x Be Happy z Barbořinského vršku. Máme 3 pejsky a 4 fenky, všechny zlaté barvy. Porod proběhl bez problémů a váhy všech štěňat jsou v pořádku. Všechna štěňátka jsou zadaná, zatím ještě nemají jména. Fotografie štěňátek najdete na stránce vrhu P.

Na stránku vrhu N přidány aktuální fotky pejska Nica.
 
5. 4. 2020

Majitelé některých odchovů nám poslali moc krásné fotky. Pejsci Otis, Orion, Orbis mají fotky na stránce vrhu O, fenka Narella, Niobé a Nomia na stránce vrhu N

Kristína Kováčová s fenkou Klub Ch Issy Moravské srdce se opět výborně umístila v soutěžích Klubu chovatelů kolií a sheltií Slovenska. Issy, řečená Ixi, získala 2. místo Top športová šeltia 2019 a byla Top chovná fenka šeltie 2019. Kristínina chovatelská stanice Pure Nature vybojovala v soutěži CHS SK šeltií nádherné 2. místo! Srdečně gratulujeme!

Komtesa Verny tieň očekává narození štěňátek na Velikonoční pondělí. Snad vše dobře dopadne a budeme vás moci potěšit fotkami zlatých štěňátek z tohoto vrhu. Záznamy na štěňata zatím nepřijímáme. 

 

14. 3. 2020

11. ledna byla Aurora ze Zátoky květin posouzena ve třídě mladých na Národní výstavě v Brně. Paní rozhodčí Márová jí udělila známku V3, což byl ve velké konkurenci úspěch. Na této výstavě od stejné rozhodčí obdržel pes z naší CHS Marlon V1, CAC. Gratulujeme.

2. února se konala MVP v Brně, tentokrát Aurora dostala známku V2, rozhodčí byla Heidi Poschacher. Mystic Moravské srdce obdržel známku V1, CAC. Pes se následně zúčastnil i bonitace, byl doporučen k chovu. Gratulujeme majitelce. 

Na webu KCHCS byly zveřejněny výsledky výstavního psa roku. Zlatý Mystic MS získal mezi mladými psy krásné 2. místo. Ve sportovním psu za rok 2019 byl Mystic MS v kategorii Dogdancing na 3. místě a stejné 3. místo obsadila Colombina MS v kategorii Agility. Majitelkám moc blahopřejeme!

12. března byla Aurora vyšetřena na vrozené vady kloubů ve Vyškově panem doktorem Michalem Pavlíkem, posuzovatelem DKK, DLK a luxace pately. Všechna vyšetření byla bez známek vad - DKK 0/0-A, DLK 0/0, pately 0/0. Další výsledky genetických vyšetření Rozinky jsou: MDR1 +/+, CEA +/-. Současné snímky Aurory - Rozinky najdete v její fotogalerii.

 
5. 1. 2020


Dne 4. 1. 2020 jsme se navždy rozloučili s naším chovným psem Flipíkem. S  Flippiem ze Skalní vyhlídky jsme prožili mnoho krásných dnů. Byl to moc přátelský a veselý pejsek. :-(

Na stránky vrhů přidány aktuální fotky několika našich odchovů - fenky Niké a Niobé a pejsek Jazzy. Majitelům děkujeme za zaslané fotografie.
 

2019

22. 12. 2019 Návštěvníkům našich stránek a všem příznivcům šeltiček přejeme krásné vánoční svátky a do nového roku zdraví, štěstí a hodně radosti s těmi našimi chlupatci!

V prosinci jsme se rozloučili se dvěma našimi odchovy - pár dní od sebe odešli ve věku 12 let dva pejsci z vrhu Z - Zen a Zamba. Upřímnou soustrast oběma rodinám, děkujeme za péči o oba pejsky.
 

2. 11. 2019 Na stránku vrhu O jsme dodali aktuální fotografie pejsků Otise a Oriona ve věku 7 měsíců.
 
16. 10. 2019 Přidána fotografická reportáž z našeho slunného víkendu v Adršpachu.

Také jsme doplnili nové fotografie našich dospívajících odchovů - fenka Nomia a pejsek Orbis.

Pejsek Mystic složil stejně jako fenka Manon dogdancingovou zkoušku F1. Gratulujeme!
 
8. 10. 2019

Po delší době přinášíme shrnutí výstavních úspěchů našich odchovů:

V červnu 2019 získal Mystic na Mezinárodní výstavě v Brně ocenění V1, CAC v mezitřídě  (rozhodčí G. Ridarčíková, SK).

V září se na Moravskoslezské národní výstavě v Olomouci poprvé vystavoval Marlon, od pana rozhodčího Václavíka získal hodnocení V2, res. CAC.

Na klubové výstavě Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií, která se konala 14. září v Čeladné, se Marlon opět krásně vystavil a obdržel V1, CAC (rozhodčí I. Němečková).
Na téže výstavě se ještě ukázala Narella ve třídě štěňátek. Získala hodnocení Velmi nadějná, Nejlepší štěně výstavy. N
a nejvyšší titul BOB, Vítěz výstavy dosáhla také fenka z naší chovatelské stanice, Ishar. Naše Aurora ze Zátoky květin se vystavovala ve třídě mladých. V Čeladné se nám dařilo a Rozinka si v konkurenci 6 fen vybojovala 1. místo, známku V1, tituly CAJC, BOJ a Nejlepší mladá fena výstavy.

Klubová výstava Sheltie clubu CZ se konala 21. září v Přestavlkách. Tam jsme měli zástupce biblue pejska Oriona ve třídě dorostu. Majitelka ho dobře předvedla a získal známku Velmi nadějný 3 (rozhodčí A. Grygarová).

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší chovatelské stanice. :-)

Niké, Narella, Orbis, Orion, Marlon, Ishar a Aurora -  přidány jejich aktuální fotografie. :-)
 

21. 8. 2019 Vrátili jsme se z naší letošní druhé dovolené. Přidali jsme fotoreportáž z našich srpnových toulek po Jeseníkách.
 
10. 7. 2019 Přidána fotoreportáž z našeho několikadenního výletu na Vysočinu. :-)
 
9. 6. 2019 Od nových majitelů nám přichází fotografie všech štěňátek z vrhu N i z vrhu O. Moc za fotky i veškeré informace děkujeme!
 
19. 5. 2019

Vrh O je už také vyšetřený na CEA , s negativním výsledkem. Brzy odjedou všechna štěňátka a bude tady divné ticho..... Přidáváme fotky vrhu O v 7 týdnech věku na jejich stránku.
 

3. 5. 2019

Štěňata z vrhu N absolvovala vyšetření na dědičné oční vady, všechna s negativním  výsledkem. Nic už nebrání tomu, aby mohla odjíždět do nových domovů. Na rozloučenou jsme jim pořídili fotky ve věku 7 týdnů.
 

26. 4. 2019

Zlatá štěňátka z vrhu N dostala jména a poštou jim přišla i zápisová čísla z plemenné knihy. Krmí se granulkami z misek a příští týden je čeká očkování, čipování  a klinické vyšetření na dědičné oční vady. 

Pejskové z vrhu O už oslavili 4 týdny. Dostali zápisová čísla a také již mají svá jména. Pes Otis je blue-merle, pejskové Orion a Orbis jsou bi-blue. 

Všechna štěňátka jsou zadaná a noví majitelé je postupně jezdí navštěvovat. 
 

26. 3. 2019

V úterý 26. března porodila Kassandra tři pejsky. Jeden je blue-merle a dva bi-blue. Porod probíhal dobře, štěňátka jsou zdravá a váhově prospívají. Jejich fotky, za které děkujeme Katce, jsou na stránce vrhu O.

Všechna štěňata z vrhu N krásně rostou. Tesy se hezky stará, mléka má hodně. Štěňátka už vidí, začínají chodit a brzy dostanou svá jména.
 

24. 3. 2019 Přidali jsme nové fotky štěňátek z vrhu N ve věku 9 dnů, autorkou fotografií je opět Katka Šušlíková. Ve čtvrtek 21. března zemřela jedna z fenek, takže nyní máme 4 fenky a 1 pejska.
 
20. 3. 2019

V pátek 15. 3. 2019 porodila Komtesa zlatá štěňátka, 2 pejsky a 5 feneček. Jeden pejsek se narodil s nízkou porodní váhou a i přes veškerou péči po čtyřech dnech uhynul. Ostatní jsou v pořádku, pěkně přibývají na váze. Mamince se daří dobře a hezky o vrh pečuje. Všechna štěňátka jsou zadaná. Brzy budou mít svá jména a přidáme další fotky. První fotografie vrhu N udělala Kateřina Šušlíková, děkujeme!
 

21. 2. 2019 Sonografické vyšetření potvrdilo březost i u Kassandry, na její první štěňátka se můžeme těšit koncem března. Otcem je Knight of the Night Chancy Remus.
 
13. 2. 2019

Issy, zvaná IXI, v majetku naší přítelkyně Kristíny ze Slovenska, je velice úspěšnou fenkou. Kristínka se IXI hodně věnuje a spolu vybojovaly tato výstavní ocenění: 3xCAC, r.CAC, BIS working class, Club champion. IXI zvládla i tyto zkoušky z pasení : SVPP, NHAT, HWT TS, IHT 1 TS , z dogdancingu: MD1, HtM1, DwD1, F1, agility: SA1, SA2. Za vše děkujeme a gratulujeme.

Fenka Joyce, zvaná Dree, loni zvládla agi zkoušky SA3. Moc gratulujeme.

Na konci ledna se úspěšně předvedl na výstavách v Nitře pejsek Mystic. V pátek 25. 1. měl hodnocení V2, v sobotu 26. 1. získal V1, CAJC (rozh. J. Matyáš). V neděli byl opět hodnocen  V1, CAJC a navíc obdržel od rozhodčího I. Vyguzova BOS. Majitelce moc blahopřejeme!

Fenka Komtesa Verny Tieň je březí. Štěňátka by se měla narodit kolem 15. března. Otcem štěňátek je opět krásný zlatý pes Be Happy z Barbořinského vršku
Fenka Kassandra MS byla nakrytá bikolorním psem Knight of the Night Chancy Remus. Zatím nemáme potvrzenou březost.

Do naší rodiny přibyla nová milá fenečka. Je to krásné trikolorní štěňátko, Aurora ze Zátoky květin. Maminka Aurory je náš odchov, Klementina Moravské srdce, otec je Jeri z Dače. Fenka je narozená 6. 11. 2018 a říkáme jí Rozinka.
 

2018

22. 12. 2018 Přejeme všem návštěvníkům našich stránek veselé Vánoce a šťastný a pohodový rok 2019!
 
11. 10. 2018

V polovině září proběhly dvě výstavy v Chropyni. V sobotu 15. 9. posuzoval John Wauben z Holandska a naše Kassandra MS od něj získala známku V2, res. CAC v hodně obsazené třídě otevřené. V neděli 16. 9. od německého rozhodčího Petera Frickeho získal Mortimer známku V3 mezi mladými psy a Ishar byla V4 ve třídě otevřené. Blahopřejeme!

Dne 10. 10. 2018 odešel za duhový most moc milý a hodný člen naší smečky, Caballero Sol Oriens. Říkali jsme mu Lary a měli jsme ho moc rádi. Neznám psa, který by byl tak inteligentní, přátelský a tak velký bojovník s nepřízní osudu jako Lary. Byl s námi 10 let, nikdy na něj nezapomeneme. 
 

2. 9. 2018

Fenka z našeho chovu Klementina Moravské srdce má ortopedické vyšetření s negativním výsledkem: HD 0/0, lokty 0/0. Dne 5. 8. 2018 uspěla na krajské výstavě v Týně nad Vltavou, ve třídě otevřené získala ocenění V, vítěz třídy a Krajský vítěz. Posuzoval pan Hořák. Gratulujeme.

Přišly nám nové fotografie našich štěňat z vrhu M. Můžete je vidět u Mystica, Manon a Macbetha. Dne 1. 9. 2018 se Mystic zúčastnil Národní výstavy v Olomouci, ve třídě dorostu získal známku Velmi nadějný 1. Rozhodčí byla P. Márová. Srdečně gratulujeme.

27. 8. 2018 odešel za duhový most nejmenší a nejstarší člen naší smečky - čivaváček Olinek. V dubnu oslavil 16 let. Moc nám chybí.
 

14. 8. 2018 Minulý týden jsme strávili několik dní na Víkendu se šeltičkou, teď se pomalu vracíme do reality běžných dní... Konečně máme také fotoreportáž z naší druhé dovolené, kterou jsme prožili v Lednici a jejím okolí.
 
21. 7. 2018 Přidána fotoreportáž z naší letošní dovolené v jižních Čechách.

Na klubové výstavě v Mladé Boleslavi získala fenka Letty MS ve třídě mladých hodnocení V1, CAJC. Rozhodčím byl J. Luscott z Anglie.
Na MVP v Brně získala fenka Manon ve třídě dorostu  známku VN1.
Pejsek Mystic složil zkoušku NHAT. Všem gratulujeme!

Dříve nabízený pejsek Mortimer má již svou novou rodinu.
 
23. 5. 2018

Zlatý pejsek Mortimer se vrátil domů po dohodě s novými majiteli, jelikož nastala situace, která jim neumožnila se pejskovi plně věnovat. Zatím zůstává doma a budeme hledat nový vyhovující domov.

12. května 2018 se v Chropyni konala Klubová výstava Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií. Opět se sešla silná konkurence, Kassandra skončila se známkou V4, posuzoval velmi milý pan rozhodčí  Michel Mocqué (F). Z našich odchovů se výborně prezentovali Mystic ve třídě štěňat (VN1) a Japp ve třídě otevřené (V). Odjížděli jsme z krásné výstavy spokojení. :-)
 

29.4. 2018

Dne 26. března 2018 opustila svou rodinu trikolorní fenka Benette ve věku 9 let. Trpěla degenerativním onemocněním páteře. Sbohem milá Benetko, měli jsme tě všichni moc rádi.

28. dubna 2018 se Kassandra zúčastnila silně obsazené Klubové výstavy Českého klubu chovatelů sheltií v Brandýse nad Labem. V konkurenci 20 fen dostala od paní rozhodčí Margaret Lambert (UK) známku výbornou, což byl pro nás úspěch. V soutěžích dostala Šany kokardu za nejlepší pohyb a za nejlepší bluemerle barvu. Drak byl V3 ve třídě vítězů, Ishar získala V1, CAC v otevřené třídě.
 

18. 3. 2018

Noví majitelé štěňátek z vrhu M nám posílají fotografie a informace o tom, jak se štěňatům daří, co je nového a jak s nimi cvičí a vychovávají je. Ze všech mailů máme velkou radost a moc za ně a za péči o štěňátka děkujeme. Všechna štěňata mají skvělé domovy. Jak vypadají ve věku tří měsíců, se můžete podívat na stránce vrhu M.
 

28. 2. 2018 Naše poslední štěňátka z vrhu M jsou již všechna ve svých nových domovech. Přejeme jim a jejich páníčkům hodně radosti a společných zážitků. :-)
 
6. 2. 2018

Štěňátka z vrhu M pomalu odchází do svých nových rodin. Fotky, které nám zaslali majitelé Macbetha (Jack), Marlona (Sam), Mystica (Buddy) a Manon (Nela), můžete vidět na stránce štěňat. Další dva pejskové, Montec a Mortimer, půjdou v příštích dnech.

4. února jsme se zúčastnili MVP v Brně. Kassandra, Ishar i Drak odešli z kruhu se známkou velmi dobrá, což nás moc nepotěšilo. Pan rozhodčí Krinke byl tentokrát velmi přísný, účast ve třídách byla hojná a výbornou si odnášeli téměř jen vítězové tříd. Snad příště dopadneme lépe.
V sobotu 3. února byla Ishar ve velké konkurenci ve třídě otevřené hodnocena rozhodčí Petrou Márovou známkou výborná.

Objednali jsme pro naše odchovy krásné obojky a vodítka od Ylaru. Jejich výrobky si můžete prohlédnout a objednat zde. Obojky a vodítka jsou dělány přímo podle vašeho přání a na míru, jsme s nimi velmi spokojení.
 

 

20. 1. 2018 Štěňátka z vrhu M mají za sebou první  očkování a zde jsou fotky z 6,5 týdne. Opět za ně děkujeme Katce.

13. ledna proběhla národní výstava v Brně. Naše odchovy se neztratily - Japp a Ishar získali V1, CAC, Kassandra byla Výborná 3 a Jessie Výborná 4. Rozhodčím byl Ing. J. Matyáš. Děkujeme majitelům za prezentaci naší chovatelské stanice!
 
4. 1. 2018 Štěňátka mají 4 týdny, přidáváme nové fotky. :-)
 

2017

26. 12. 2017 Přidány nové fotky štěňátek. Autorkou aktuálních snímků štěňat z vrhu M je opět Katka Šušlíková, děkujeme!
Všechna štěňátka z tohoto vrhu jsou již zadaná!
 
20. 12. 2017 Štěňata jsou stará 2 týdny a dostala konečně jména. Váží průměrně okolo 650 g, mají otevřená očka, začínají se stavět na nohy a zkouší první krůčky. Stále pijí mléko od maminky, která od nich téměř neodchází, jen na venčení. Za hezké fotky děkujeme Katce Šušlíkové. Zde je odkaz na zbytek fotografií.

 
10. 12. 2017

Bohužel došlo z neznámých příčin k úmrtí nejmenšího pejska. Ostatní štěňátka jsou v pořádku.
 

9. 12. 2017

5. prosince se Komtese Verny Tieň narodilo 7 zlatých štěňátek, 6 pejsků a 1 fenka. Porod netrval dlouho, všichni jsou v pořádku, Tesy je pečlivá matka. Štěňata se mají k světu a rychle rostou. Můžete je vidět na stránce štěňat. Jména stále  vybíráme. Fenečka je zadaná, někteří pejsci jsou ještě volní. Pokud máte zájem o štěňátko, můžete mě kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. 

 

3. 11. 2017

28. října 2017 jsme přišli o další fenku z našeho chovu. Pro těžké nevyléčitelné onemocnění jater musela být uspána zlatá fenka Werra. Bylo jí 14 let. 

Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že je Tesy březí. Štěňátka by se měla narodit kolem 6. prosince. Záznamy na štěňátka už nebereme, máme v této chvíli plno.
 

12. 10. 2017

Fenka Joyce, řečená Dreenka, běhá agility s mladou slečnou Natálkou Šiškovskou. Nyní jsou už v SA2. Natálce gratulujeme a doufáme, že jim to tak krásně půjde i dále.
 

6. 10. 2017 Fenka Komtesa Verny tieň je nakrytá milým psem s vynikající povahou Be Happy z Barbořinského vršku. Za tři týdny nám ukáže ultrazvukové vyšetření, zda se můžeme těšit na štěňátka.
 
3. 10. 2017

Přidáváme nové fotky Izabelly, Janet, Luckyho a Letty na stránky jednotlivých vrhů. Majitelům děkujeme za zaslání fotografií.
 

1. 8. 2017 Máme za sebou ještě jednu letošní psí dovolenou, strávili jsme necelý týden na Vranově. Reportáž s fotkami najdete zde.
 
20. 7. 2017 Přidána nová fotka fenky Letty na stránku vrhu L a také konečně dodána fotoreportáž z naší letošní dovolené na Slovensku. Bylo to super! :-)
 
6. 7. 2017 Pejsek Lucky Luke a fenečka Letty jsou ve svých domovech. Oba se mají báječně a zažívají spolu se svými rodinami nová dobrodružství - nové fotky na stránce vrhu L.
 
18. 6. 2017

Štěňata z vrhu L mají 8 týdnů a brzy se rozejdou ke svým novým rodinám. Už umí spoustu věcí- papat granulky, čurat na noviny, chodit na vodítku a slyší na svoje jméno. :-) Za jejich aktuální fotky děkujeme Katce Šušlíkové.
 

1. 6. 2017

Naše odchovankyně Gorda MS (Dorinka) zabodovala 14. května na mistrovství šeltií v agility v Nových Zámcích a stala se Mistrem šeltií v agility. Moc a moc gratulujeme!

6. 5. 2017 se Kassandra vystavovala na Klubové výstavě Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií, a to ve třídě mladých. Rozhodčí Duna Jones z Anglie posoudila ve třídě mladých 9 fen a k naší nesmírné radosti zadala Šany známku V1, CAJC a BOJ. Je fakt, že Šany se vystavovala velmi pěkně, v klidu a měla výbornou náladu. Úspěchem je i CAC psa Jappa MS v mezitřídě, Jessie MS byla výborná 3. Jessie na jaře složila canisterapeutickou zkoušku a ZZO. Blahopřejeme!

Štěňátkům je 5 týdnů a mají se k světu. Pejsek Lucky Luke a fenka Letty Nice již mají své páníčky, kteří se na ně velmi těší. 
 

27. 4. 2017 V úterý začala jedna fenka slábnout, poté se přidaly dýchací potíže a bohužel včera fenečka zemřela. Zůstali nám tedy pejsek a fenka. Obě tato štěňátka mají již své budoucí páníčky.
 
23. 4. 2017

20. 4. Komtesa porodila tři zlatá štěňátka, 2 fenečky a 1 pejska. Porod proběhl bez problémů a Tesy je výbornou maminkou. Všechna štěňátka jsou zadaná. 

22. 4. se Klementina zúčastnila MVP v Českých Budějovicích, vystavovala se ve třídě mladých. Rozhodčí Matyáš jí zadal moc hezký posudek a udělil jí tituly  CAJC a BOJ. Týden předtím, na MVP v Praze získala Klementina od rozhodčí Janelle W. Robbins z Austrálie také známku Výborná 1 a titul CAJC. K oběma úspěchům majitelům gratulujeme! Fotografie a posudky z výstav naleznete na webu Klementiny http://zezatokykvetin.blog.cz/.

8. 4. blue-merle fenka Jessie získala na Národní výstavě psů v Ostravě od pana rozhodčího MVDr. Vladimíra Fialy v mezitřídě V2 a res.CAC.
15. 4. Jessie se zúčastnila Krajské výstavy ve Vyškově. Od rozhodčího Karla Hořáka dostala krásný posudek, V1, VT a titul Krajský vítěz. Posíláme gratulaci!

V soutěži Klubu chovatelů collií a sheltií o chovatelskou stanici roku 2016 se Moravské srdce umístilo na krásném 3. místě. Tohoto skvělého umístění jsme dosáhli hlavně díky majitelům našich odchovů, kteří se účastnili výstav, dokázali se svými šetičkami obstát ve velké konkurenci a vybojovat ocenění u pánů rozhodčích. Všem moc děkuji za reprezentaci naší chovatelské stanice. 
 

11. 3. 2017

13. února 2017 nám majitelé Wena oznámili smutnou zprávu, že Beník zemřel. Děkujeme jim za skvělou péči a lásku, kterou Beníkovi věnovali. Tak hodné majitele bych přála všem svým odchovům.  

Fenečka Klementina, zvaná Ema, se účastnila mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Skončila s výbornou 3, gratulujeme. Fotky z výstavy můžete vidět na webu: http://zezatokykvetin.blog.cz/
 

1. 3. 2017

Dne 17. 2. 2017 jsme nakryli zlatou Komtesu Verny Tieň trikolorním psem Drakem Moravské srdce. Drak je elegantní pes s výbornou povahou a zdravím. Ze spojení mohou být zlatá a snad i trikolorní štěňátka. V polovině března Tesy půjde na ultrazvukové vyšetření na potvrzení březosti.
 

15. 1. 2017 7. ledna byla Šany (Kassandra) poprvé na národní výstavě, a to v Brně, ve třídě mladých. Hezky se předvedla, dostala pěkný posudek, ale z důvodu absence dvou P2 dole dostala známku velmi dobrou. Mrzelo nás, že paní rozhodčí upřednostnila počet zubů před celkovým zjevem a kvalitou fenky.

Do fotogalerie jsme přidali nové fotky Šany, za ně moc děkujeme Kateřině Šušlíkové!
 

Starší novinky