Novinky

2019

9. 6. 2019 Od nových majitelů nám přichází fotografie všech štěňátek z vrhu N i z vrhu O. Moc za fotky i veškeré informace děkujeme!
 
19. 5. 2019

Vrh O je už také vyšetřený na CEA , s negativním výsledkem. Brzy odjedou všechna štěňátka a bude tady divné ticho..... Přidáváme fotky vrhu O v 7 týdnech věku na jejich stránku.
 

3. 5. 2019

Štěňata z vrhu N absolvovala vyšetření na dědičné oční vady, všechna s negativním  výsledkem. Nic už nebrání tomu, aby mohla odjíždět do nových domovů. Na rozloučenou jsme jim pořídili fotky ve věku 7 týdnů.
 

26. 4. 2019

Zlatá štěňátka z vrhu N dostala jména a poštou jim přišla i zápisová čísla z plemenné knihy. Krmí se granulkami z misek a příští týden je čeká očkování, čipování  a klinické vyšetření na dědičné oční vady. 

Pejskové z vrhu O už oslavili 4 týdny. Dostali zápisová čísla a také již mají svá jména. Pes Otis je blue-merle, pejskové Orion a Orbis jsou bi-blue. 

Všechna štěňátka jsou zadaná a noví majitelé je postupně jezdí navštěvovat. 
 

26. 3. 2019

V úterý 26. března porodila Kassandra tři pejsky. Jeden je blue-merle a dva bi-blue. Porod probíhal dobře, štěňátka jsou zdravá a váhově prospívají. Jejich fotky, za které děkujeme Katce, jsou na stránce vrhu O.

Všechna štěňata z vrhu N krásně rostou. Tesy se hezky stará, mléka má hodně. Štěňátka už vidí, začínají chodit a brzy dostanou svá jména.
 

24. 3. 2019 Přidali jsme nové fotky štěňátek z vrhu N ve věku 9 dnů, autorkou fotografií je opět Katka Šušlíková. Ve čtvrtek 21. března zemřela jedna z fenek, takže nyní máme 4 fenky a 1 pejska.
 
20. 3. 2019

V pátek 15. 3. 2019 porodila Komtesa zlatá štěňátka, 2 pejsky a 5 feneček. Jeden pejsek se narodil s nízkou porodní váhou a i přes veškerou péči po čtyřech dnech uhynul. Ostatní jsou v pořádku, pěkně přibývají na váze. Mamince se daří dobře a hezky o vrh pečuje. Všechna štěňátka jsou zadaná. Brzy budou mít svá jména a přidáme další fotky. První fotografie vrhu N udělala Kateřina Šušlíková, děkujeme!
 

21. 2. 2019 Sonografické vyšetření potvrdilo březost i u Kassandry, na její první štěňátka se můžeme těšit koncem března. Otcem je Knight of the Night Chancy Remus.
 
13. 2. 2019

Issy, zvaná IXI, v majetku naší přítelkyně Kristíny ze Slovenska, je velice úspěšnou fenkou. Kristínka se IXI hodně věnuje a spolu vybojovaly tato výstavní ocenění: 3xCAC, r.CAC, BIS working class, Club champion. IXI zvládla i tyto zkoušky z pasení : SVPP, NHAT, HWT TS, IHT 1 TS , z dogdancingu: MD1, HtM1, DwD1, F1, agility: SA1, SA2. Za vše děkujeme a gratulujeme.

Fenka Joyce, zvaná Dree, loni zvládla agi zkoušky SA3. Moc gratulujeme.

Na konci ledna se úspěšně předvedl na výstavách v Nitře pejsek Mystic. V pátek 25. 1. měl hodnocení V2, v sobotu 26. 1. získal V1, CAJC (rozh. J. Matyáš). V neděli byl opět hodnocen  V1, CAJC a navíc obdržel od rozhodčího I. Vyguzova BOS. Majitelce moc blahopřejeme!

Fenka Komtesa Verny Tieň je březí. Štěňátka by se měla narodit kolem 15. března. Otcem štěňátek je opět krásný zlatý pes Be Happy z Barbořinského vršku
Fenka Kassandra MS byla nakrytá bikolorním psem Knight of the Night Chancy Remus. Zatím nemáme potvrzenou březost.

Do naší rodiny přibyla nová milá fenečka. Je to krásné trikolorní štěňátko, Aurora ze Zátoky květin. Maminka Aurory je náš odchov, Klementina Moravské srdce, otec je Jeri z Dače. Fenka je narozená 6. 11. 2018 a říkáme jí Rozinka.
 

2018

22. 12. 2018 Přejeme všem návštěvníkům našich stránek veselé Vánoce a šťastný a pohodový rok 2019!
 
11. 10. 2018

V polovině září proběhly dvě výstavy v Chropyni. V sobotu 15. 9. posuzoval John Wauben z Holandska a naše Kassandra MS od něj získala známku V2, res. CAC v hodně obsazené třídě otevřené. V neděli 16. 9. od německého rozhodčího Petera Frickeho získal Mortimer známku V3 mezi mladými psy a Ishar byla V4 ve třídě otevřené. Blahopřejeme!

Dne 10. 10. 2018 odešel za duhový most moc milý a hodný člen naší smečky, Caballero Sol Oriens. Říkali jsme mu Lary a měli jsme ho moc rádi. Neznám psa, který by byl tak inteligentní,  přátelský a tak velký bojovník s nepřízní osudu jako Lary. Byl s námi 10 let, nikdy na něj nezapomeneme. 
 

2. 9. 2018

Fenka z našeho chovu Klementina Moravské srdce má ortopedické vyšetření s negativním výsledkem: HD 0/0, lokty 0/0. Dne 5. 8. 2018 uspěla na krajské výstavě v Týně nad Vltavou, ve třídě otevřené získala ocenění V, vítěz třídy a Krajský vítěz. Posuzoval pan Hořák. Gratulujeme.

Přišly nám nové fotografie našich štěňat z vrhu M. Můžete je vidět u Mystica, Manon a Macbetha. Dne 1. 9. 2018 se Mystic zúčastnil Národní výstavy v Olomouci, ve třídě dorostu získal známku Velmi nadějný 1. Rozhodčí byla P. Márová. Srdečně gratulujeme.

27. 8. 2018 odešel za duhový most nejmenší a nejstarší člen naší smečky - čivaváček Olinek. V dubnu oslavil 16 let. Moc nám chybí.
 

14. 8. 2018 Minulý týden jsme strávili několik dní na Víkendu se šeltičkou, teď se pomalu vracíme do reality běžných dní... Konečně máme také fotoreportáž z naší druhé dovolené, kterou jsme prožili v Lednici a jejím okolí.
 
21. 7. 2018 Přidána fotoreportáž z naší letošní dovolené v jižních Čechách.

Na klubové výstavě v Mladé Boleslavi získala fenka Letty MS ve třídě mladých hodnocení V1, CAJC. Rozhodčím byl J. Luscott z Anglie.
Na MVP v Brně získala fenka Manon ve třídě dorostu  známku VN1.
Pejsek Mystic složil zkoušku NHAT. Všem gratulujeme!

Dříve nabízený pejsek Mortimer má již svou novou rodinu.
 
23. 5. 2018

Zlatý pejsek Mortimer se vrátil domů po dohodě s novými majiteli, jelikož nastala situace, která jim neumožnila se pejskovi plně věnovat. Zatím zůstává doma a budeme hledat nový vyhovující domov.

12. května 2018 se v Chropyni konala Klubová výstava Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií. Opět se sešla silná konkurence, Kassandra skončila se známkou V4, posuzoval velmi milý pan rozhodčí  Michel Mocqué (F). Z našich odchovů se výborně prezentovali Mystic ve třídě štěňat (VN1) a Japp ve třídě otevřené (V). Odjížděli jsme z krásné výstavy spokojení. :-)
 

29.4. 2018

Dne 26. března 2018 opustila svou rodinu trikolorní fenka Benette ve věku 9 let. Trpěla degenerativním onemocněním páteře. Sbohem milá Benetko, měli jsme tě všichni moc rádi.

28. dubna 2018 se Kassandra zúčastnila silně obsazené Klubové výstavy Českého klubu chovatelů sheltií v Brandýse nad Labem. V konkurenci 20 fen dostala od paní rozhodčí Margaret Lambert (UK) známku výbornou, což byl pro nás úspěch. V soutěžích dostala Šany kokardu za nejlepší pohyb a za nejlepší bluemerle barvu. Drak byl V3 ve třídě vítězů, Ishar získala V1, CAC v otevřené třídě.
 

18. 3. 2018

Noví majitelé štěňátek z vrhu M nám posílají fotografie a informace o tom, jak se štěňatům daří, co je nového a jak s nimi cvičí a vychovávají je. Ze všech mailů máme velkou radost a moc za ně a za péči o štěňátka děkujeme. Všechna štěňata mají skvělé domovy. Jak vypadají ve věku tří měsíců, se můžete podívat na stránce vrhu M.
 

28. 2. 2018 Naše poslední štěňátka z vrhu M jsou již všechna ve svých nových domovech. Přejeme jim a jejich páníčkům hodně radosti a společných zážitků. :-)
 
6. 2. 2018

Štěňátka z vrhu M pomalu odchází do svých nových rodin. Fotky, které nám zaslali majitelé Macbetha (Jack), Marlona (Sam), Mystica (Buddy) a Manon (Nela), můžete vidět na stránce štěňat. Další dva pejskové, Montec a Mortimer, půjdou v příštích dnech.

4. února jsme se zúčastnili MVP v Brně. Kassandra, Ishar i Drak odešli z kruhu se známkou velmi dobrá, což nás moc nepotěšilo. Pan rozhodčí Krinke byl tentokrát velmi přísný, účast ve třídách byla hojná a výbornou si odnášeli téměř jen vítězové tříd. Snad příště dopadneme lépe.
V sobotu 3. února byla Ishar ve velké konkurenci ve třídě otevřené hodnocena rozhodčí Petrou Márovou známkou výborná.

Objednali jsme pro naše odchovy krásné obojky a vodítka od Ylaru. Jejich výrobky si můžete prohlédnout a objednat zde. Obojky a vodítka jsou dělány přímo podle vašeho přání a na míru, jsme s nimi velmi spokojení.
 

 

20. 1. 2018 Štěňátka z vrhu M mají za sebou první  očkování a zde jsou fotky z 6,5 týdne. Opět za ně děkujeme Katce.

13. ledna proběhla národní výstava v Brně. Naše odchovy se neztratily - Japp a Ishar získali V1, CAC, Kassandra byla Výborná 3 a Jessie Výborná 4. Rozhodčím byl Ing. J. Matyáš. Děkujeme majitelům za prezentaci naší chovatelské stanice!
 
4. 1. 2018 Štěňátka mají 4 týdny, přidáváme nové fotky. :-)
 

2017

26. 12. 2017 Přidány nové fotky štěňátek. Autorkou aktuálních snímků štěňat z vrhu M je opět Katka Šušlíková, děkujeme!
Všechna štěňátka z tohoto vrhu jsou již zadaná!
 
20. 12. 2017 Štěňata jsou stará 2 týdny a dostala konečně jména. Váží průměrně okolo 650 g, mají otevřená očka, začínají se stavět na nohy a zkouší první krůčky. Stále pijí mléko od maminky, která od nich téměř neodchází, jen na venčení. Za hezké fotky děkujeme Katce Šušlíkové. Zde je odkaz na zbytek fotografií.

 
10. 12. 2017

Bohužel došlo z neznámých příčin k úmrtí nejmenšího pejska. Ostatní štěňátka jsou v pořádku.
 

9. 12. 2017

5. prosince se Komtese Verny Tieň narodilo 7 zlatých štěňátek, 6 pejsků a 1 fenka. Porod netrval dlouho, všichni jsou v pořádku, Tesy je pečlivá matka. Štěňata se mají k světu a rychle rostou. Můžete je vidět na stránce štěňat. Jména stále  vybíráme. Fenečka je zadaná, někteří pejsci jsou ještě volní. Pokud máte zájem o štěňátko, můžete mě kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. 

 

3. 11. 2017

28. října 2017 jsme přišli o další fenku z našeho chovu. Pro těžké nevyléčitelné onemocnění jater musela být uspána zlatá fenka Werra. Bylo jí 14 let. 

Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že je Tesy březí. Štěňátka by se měla narodit kolem 6. prosince. Záznamy na štěňátka už nebereme, máme v této chvíli plno.
 

12. 10. 2017

Fenka Joyce, řečená Dreenka, běhá agility s mladou slečnou Natálkou Šiškovskou. Nyní jsou už v SA2. Natálce gratulujeme a doufáme, že jim to tak krásně půjde i dále.
 

6. 10. 2017 Fenka Komtesa Verny tieň je nakrytá milým psem s vynikající povahou Be Happy z Barbořinského vršku. Za tři týdny nám ukáže ultrazvukové vyšetření, zda se můžeme těšit na štěňátka.
 
3. 10. 2017

Přidáváme nové fotky Izabelly, Janet, Luckyho a Letty na stránky jednotlivých vrhů. Majitelům děkujeme za zaslání fotografií.
 

1. 8. 2017 Máme za sebou ještě jednu letošní psí dovolenou, strávili jsme necelý týden na Vranově. Reportáž s fotkami najdete zde.
 
20. 7. 2017 Přidána nová fotka fenky Letty na stránku vrhu L a také konečně dodána fotoreportáž z naší letošní dovolené na Slovensku. Bylo to super! :-)
 
6. 7. 2017 Pejsek Lucky Luke a fenečka Letty jsou ve svých domovech. Oba se mají báječně a zažívají spolu se svými rodinami nová dobrodružství - nové fotky na stránce vrhu L.
 
18. 6. 2017

Štěňata z vrhu L mají 8 týdnů a brzy se rozejdou ke svým novým rodinám. Už umí spoustu věcí- papat granulky, čurat na noviny, chodit na vodítku a slyší na svoje jméno. :-) Za jejich aktuální fotky děkujeme Katce Šušlíkové.
 

1. 6. 2017

Naše odchovankyně Gorda MS (Dorinka) zabodovala 14. května na mistrovství šeltií v agility v Nových Zámcích a stala se Mistrem šeltií v agility. Moc a moc gratulujeme!

6. 5. 2017 se Kassandra vystavovala na Klubové výstavě Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií, a to ve třídě mladých. Rozhodčí Duna Jones z Anglie posoudila ve třídě mladých 9 fen a k naší nesmírné radosti zadala Šany známku V1, CAJC a BOJ. Je fakt, že Šany se vystavovala velmi pěkně, v klidu a měla výbornou náladu. Úspěchem je i CAC psa Jappa MS v mezitřídě, Jessie MS byla výborná 3. Jessie na jaře složila canisterapeutickou zkoušku a ZZO. Blahopřejeme!

Štěňátkům je 5 týdnů a mají se k světu. Pejsek Lucky Luke a fenka Letty Nice již mají své páníčky, kteří se na ně velmi těší. 
 

27. 4. 2017 V úterý začala jedna fenka slábnout, poté se přidaly dýchací potíže a bohužel včera fenečka zemřela. Zůstali nám tedy pejsek a fenka. Obě tato štěňátka mají již své budoucí páníčky.
 
23. 4. 2017

20. 4. Komtesa porodila tři zlatá štěňátka, 2 fenečky a 1 pejska. Porod proběhl bez problémů a Tesy je výbornou maminkou. Všechna štěňátka jsou zadaná. 

22. 4. se Klementina zúčastnila MVP v Českých Budějovicích, vystavovala se ve třídě mladých. Rozhodčí Matyáš jí zadal moc hezký posudek a udělil jí tituly  CAJC a BOJ. Týden předtím, na MVP v Praze získala Klementina od rozhodčí Janelle W. Robbins z Austrálie také známku Výborná 1 a titul CAJC. K oběma úspěchům majitelům gratulujeme! Fotografie a posudky z výstav naleznete na webu Klementiny http://zezatokykvetin.blog.cz/.

8. 4. blue-merle fenka Jessie získala na Národní výstavě psů v Ostravě od pana rozhodčího MVDr. Vladimíra Fialy v mezitřídě V2 a res.CAC.
15. 4. Jessie se zúčastnila Krajské výstavy ve Vyškově. Od rozhodčího Karla Hořáka dostala krásný posudek, V1, VT a titul Krajský vítěz. Posíláme gratulaci!

V soutěži Klubu chovatelů collií a sheltií o chovatelskou stanici roku 2016 se Moravské srdce umístilo na krásném 3. místě. Tohoto skvělého umístění jsme dosáhli hlavně díky majitelům našich odchovů, kteří se účastnili výstav, dokázali se svými šetičkami obstát ve velké konkurenci a vybojovat ocenění u pánů rozhodčích. Všem moc děkuji za reprezentaci naší chovatelské stanice. 
 

11. 3. 2017

13. února 2017 nám majitelé Wena oznámili smutnou zprávu, že Beník zemřel. Děkujeme jim za skvělou péči a lásku, kterou Beníkovi věnovali. Tak hodné majitele bych přála všem svým odchovům.  

Fenečka Klementina, zvaná Ema, se účastnila mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Skončila s výbornou 3, gratulujeme. Fotky z výstavy můžete vidět na webu: http://zezatokykvetin.blog.cz/
 

1. 3. 2017

Dne 17. 2. 2017 jsme nakryli zlatou Komtesu Verny Tieň trikolorním psem Drakem Moravské srdce. Drak je elegantní pes s výbornou povahou a zdravím. Ze spojení mohou být zlatá a snad i trikolorní štěňátka. V polovině března Tesy půjde na ultrazvukové vyšetření na potvrzení březosti.
 

15. 1. 2017 7. ledna byla Šany (Kassandra) poprvé na národní výstavě, a to v Brně, ve třídě mladých. Hezky se předvedla, dostala pěkný posudek, ale z důvodu absence dvou P2 dole dostala známku velmi dobrou. Mrzelo nás, že paní rozhodčí upřednostnila počet zubů před celkovým zjevem a kvalitou fenky.

Do fotogalerie jsme přidali nové fotky Šany, za ně moc děkujeme Kateřině Šušlíkové!
 

2016

23. 12. 2016 Mé rodině, která je daleko, mým kamarádům a známým, prostě všem, které znám a mám ráda, přeji krásné vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví a štěstí.
 
18. 11. 2016 Vrh J - přidány nové fotografie fenky Joyce MS. Tyto nádherné snímky pochází z ateliéru Renaty Hofmann.
 
14. 11. 206 Na stránku vrhu K jsme přidali nové fotografie fenky Klementiny. Majitelům za snímky trikolorní krásky moc děkujeme!
 
5. 11. 2016 K fenkám Brinie Moravské srdce a Colombína Moravské srdce jsme přidali povídání o tom, jak jsou obě šikovné v agility. Děkujeme Mikulovým, že se o obě fenky tak dobře starají, a blahopřejeme jim ke skvělým úspěchům, jako je např. Janin titul mistra ČR v kategorii junioři small. :-)

Šany byla přidána na stránku mezi naše fenky - Kassandra Moravské srdce.
 

22. 10. 2016

2. 10. se konaly neoficiální závody agility v Ráječku u Blanska. Na fotce jsou vpravo Jessie Moravské srdce a Iasmine Moravské srdce. Fenky zaběhly své parkury moc hezky a tím se poprvé seznámily se světem agility.

9. 10. složila zkoušku vloh z pasení Jessie, na fotce ji můžete vidět s Eroicou Sol Oriens.
 15. 10. Joyce (Dreenka) šla na tutéž zkoušku (i když jinde a u jiného rozhodčího). Všechny fenky se moc hezky předvedly a za práci s ovcemi si vysloužily pochvalu. Video s Dreenkou si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

15. 10. jsme se zúčastnilli s Komtesou intenzivního tréninku agility v Ráječku. Trenérka Mirka Pokorná byla velmi milá, hodně nás naučila a ukázala nám, jak na to. Sešla se nás skvělá partička a Mirce i ostatním moc díky za výborně strávený den. 

20. 10. jsme dostali e-mail od majitelky pejska Nero MS informaci, že pes zemřel v roce 2012 ve věku 13 let. Paní poslala dvě fotky jako vzpomínku.

22. 10. se dožívá vrh W již 13. narozenin. Ozývá se nám pravidelně majitelka psa Wena - Beníka. Pejsek je v dobré kondici, je o něj moc dobře postaráno a navíc mu přibyla kamarádka. Paní se ujala malinké nalezené kříženky čivavy a tím jí zachránila život. Moc děkujeme za ni i za Beníka.

Přidáváme i pár fotek štěňátek z našeho posledního vrhu K. Štěňata rychle rostou, již mají půl roku. Za fotky malé Klementiny, Kristena i Kairose majitelům moc děkujeme. Majitelé Klementiny nechali fenku geneticky vyšetřit na MDR1 a PRA, vše vyšlo negativní. Na MVP v Českých Budějovicích Klementina získala známku VN1. Blahopřejeme!

 

28. 9. 2016

22. 8. se zúčastnily Komtesa a Kassandra klubové výstavy v Chropyni. Kassandra uspěla ve třídě štěňat, byla ohodnocena známkou VN1 a dostala titul Nejlepší štěně výstavy. Komtesa ve třídě mladých obdržela známku V2 a také prošla bonitací s výsledkem chovná. Ve třídě mladých vyhrála a CAJC a BOJ získala fenka z našeho chovu – Jessie Moravské srdce. Fotografie z této úspěšné výstavy bohužel nemáme, paní fotografka je ztratila někde v éteru.

25. 8.-28. 8. se konal velmi oblíbený, již 9. ročník Víkendu se šeltičkou, kde jsme nemohli chybět. V Kounicích se sešlo 88 šeltií se svými páníčky a prožili jsme nádherné 4 dny. Skupinka bluemerle šeltiček z našeho chovu na Víkendu - zleva Kassandra, Jessie, Dájenka, Ishar a Issy. Otcem všech fenek je Credo Sol Oriens, maminka je prostřední Dájenka.
 

7. 8. 2016 Přidali jsme fotoreportáž z naší letošní dovolené, kterou jsme strávili v okolí Toulcových Maštalí.
 
15. 6. 2016

Po 7. týdnu věku postupně odcházela štěňátka z vrhu K do nových domovů. Jen Kassandra zůstala doma jako naše nová naděje.
31. 5. se stala tragická událost - malý Kalle byl u nových majitelů napaden cizím psem
a bohužel střet nepřežil. Všechny nás to silně zasáhlo a nikdy na něj nezapomeneme. 
Hromadnou fotkou štěňátek s našimi vnučkami bych chtěla uzavřít etapu odchovu vrhu K.

4. 6. a 5. 6. jsme se zúčastnili Klubové výstavy v Humpolci ve složení Drak Moravské srdce, maj. Daniela Koplíková (vystavovala jsem ho já), Jessie Moravské srdce, majitelka Petra Kovaříková, Ishar Moravské srdce, majitelka Lenka Němčeková, a naše Afra Moravské srdce. Oba dva dny byly úspěšné pro naši chovatelskou stanici.
Sobota: rozhodčí pan Klaus Frankenberger, Německo - Drak tř. otevřená: V1, CAC, Klubový vítěz, BOS; Jessie tř. mladých: VD2
Neděle: rozhodčí pan István Székely, Maďarsko - Drak V2, r. CAC; Jessie V1, CAJC, BOJ, JBIS; Ishar V1 CAC, Nej.fena, BOS; Afra ve třídě veteránů V2. Zúčastnili jsme se hromadně soutěže Nejlepší chovatelská skupina, kde jsme skončili jako druzí.
Fotografie, které našim odchovům na této výstavě udělala Lucie Kučerová, jsme přidali na stránky jednotlivých vrhů.
 

15. 5. 2016 Štěňátka z vrhu K již mají 6 týdnů.  Nové fotky štěňatům udělala Katka Šušlíková, děkujeme. :-)

Dne 7. 5. 2016  se konala Klubová výstava
v Chropyni, posuzoval pan rozhodčí Geoff Duffield z Velké Británie. Ve značné konkurenci se naše odchovy rozhodně neztratily: pes Japp V4, fenka Jessie V, Gorda VD, Ishar V2, res. CAC. Všechny můžete vidět na společné fotografii, jednotlivé fotky najdete na stránkách příslušných vrhů - G, I a J.
 

24. 4. 2016

Vrh K nám krásně roste, štěňátka už mají svá jména a i budoucí majitele. Jen jeden pejsek je volný, a to je Kristen - pes odvážný a silný. Fenka Kassandra zůstane doma. Dnes se budou štěňátka poprvé odčervovat, a jak se oteplí, půjdou se podívat ven na zahradu.

Za krásné fotky štěňat děkujeme Katce Šušlíkové. 
 

15. 4. 2016

Dne 4. 4. se narodil Dájce vrh K - tři blue-merle pejskové, jedna blue-merle fenka a dvě trikolorní fenky. Bohužel jedna trikolorní fenka uhynula, a tak nyní Dájka pečuje o pět štěňátek. Jsou  pěkná, hezky prospívají. Jména ještě nemáme vybraná. Nyní je volný pouze jeden pejsek, na stránce štěňátek je uvedený pod číslem 1. Krásné fotky štěňátek nám udělal Matěj Bleša, náš kamarád a páníček otce štěňátek Creda. Děkujeme!
 

27. 2. 2016

Máme velkou radost, neboť Dájenka je březí. Termín porodu je kolem 4. dubna. Moc se těšíme na malé Dájenky a malé Credošky. :-)

Na ilustračním snímku je Dájenka se svými prvními štěňátky z vrhu F. ;-)
 

2. 2. 2016

1. února jsme Dájenku nakryli jejím stálým partnerem Credem Sol Oriens. Opakujeme toho spojení proto, že děti Dájky a Creda jsou zdravé, krásné, chytré a úspěšné jak na výstavách, tak i ve výcviku. Za čtyři týdny půjde Dájka na ultrazvuk a budeme vědět, zda se můžeme těšit na štěňátka se jmény začínajícími na písmeno K.

Na stránku loňského vrhu J jsme přidali ke každému štěňátku nové fotky ve věku 6 - 8 měsíců. Za zaslání fotografií majitelům děkujeme!
 

16. 1. 2016

9.1.2016 jsme začali výstavní sezonu účastí na Národní výstavě v Brně. Tesy soutěžila ve třídě mladých a v konkurenci 7 fen vybojovala svůj první CAJC a dokonce BOJ. Chovala se na výstavě jako doma, přátelila se všemi kolem - lidmi i psy. :-)
Na téže výstavě obdržela fenka Jessie 1. místo ve třídě dorostu a známku VN 1 a fenka Ishar v mezitřídě obsadila 2. místo a získala res. CAC - gratulujeme.

Přítelkyně nám poslala aktuální foto pejska Caspera, který se má dobře a je skvělé kondici. Děkujeme nynější paní majitelce a máme radost, že se má pejsek po úmrtí první majitelky dobře.

Fenka Issy, řečená IXI, je velmi pěkná a veselá holka. Její majitelka ji cvičí a fenka umí spousty triků, běhá agility a pase ovečky. Děkujeme za krásné fotky.
Také majitelka Iasmínky nám poslala moc krásnou fotku.

Trikolorní holčička Hessy složila 23.8.2015 canisterapeutické zkoušky na plný počet bodů a působí v Dětském domově a LDN. Také skládala dvě dogdancingové zkoušky, F1 a DwD1 - obě složila na výbornou. Moc gratulujeme.
 

Starší novinky